יום רביעי, 25 בפברואר 2015

חלומו של כל הורה?

ברור שכל הורה ירצה שהילד שלו ילך לטיפול המרה. אמרה אחותי בתחילת השיחה.
שאלתי: את יודעת מה קורה בטיפולי המרה?
לא. היא ענתה.
אז הסברתי
בסוף השיחה היא אמרה: אתה חייב להעלות את זה על הכתב, שעוד אנשים ידעו.


תארי לך בית השקעות שאומר לך תשקיעי כאן את הכסף שלך, אבל בתנאים הבאים, אני לא אגיד לך כמה אנשים עברו אצלנו, אני לא אומר לך כמה מהם הרוויחו וכמה לא. מה היה מצבם לפני ולא אחרי. ויותר מזה אני אחתים אותך על מסמך שאומר שאסור לך לדון במה שקורה פה בבית ההשקעות.

זה מה שקורה עם אירגוני טיפולי ההמרה, הם מחתימים את המשתתפים בסנדאות שלהם בהסכמי סודיות. אז איך בכל זאת אני יודע דברים? מסיפורים שחברים בכל זאת סיפרו, בפחד רב, ומחוויות שלי, בטיפול הקצר אותו אני עברתי. אני לא אגיד שום דבר שלא שמעתי במו אוזניי מכלי ראשון.

הארגונים, ויש שלושה כאלו בארץ (!) וגם מטפלים פרטיים, לא מספרים על אחוזי הצלחה, הם יגידו דברים כמו הרוב מצליחים, כולם יכולים, או: "מתוך חמש מאות בחלקם הגדול נצפו שינויים משמעותיים מאוד או שינויים חלקיים שגם להם היה ערך" 
אך מהו חלקם הגדול? מהו שינויי משמעותי? מהו שינויי חלקיי? אין שום הסבר מסודר.  אולי אלו בכלל ביסקסואלים, ולא הומוסקסואלים?

הציטוט הזה הוא מפי רב, שעורך טיפולי המרה (שינוי? - הוא מסרב לקרוא לזה המרה) הרב הזה אינו בעל הכשרה מסודרת בתחום, הוא מגדיר את עצמו נטורופת. וזה לא בלתי נפוץ בתחום. הרבה מטפלים אינם בעלי הכשרה, למטפל שלי לא היו שום קרדנציות. מתנדבים בסדנאות הם אנשים שעברו בעצמם את הסדנא, לפעמים את הסדנא האחרונה, וזה לפני שהם מסוגלים להרגיש ביטחון בעצמם.

ומטפל לא מוסמך אכן גורם נזק, מטפל שאינו יודע מה הוא עושה, גורם נזק. המטפל שלי גרם לערעור היחסים שלי עם אבא שלי. הוא האשים אותו בזה שאני נמשך לגברים. בהיותי בן שמונה עשרה, הדבר גרם לי לכעוס על אבא שלי.

אנשים סיפרו על טיפולים פסיכולוגים, שהם היו צריכים ללכת אליהם, כדי להתיר את הנזקים שנגרמו להם בטיפולים. רק השבוע הגיע אלי איתן, יש אצלי בסלון וכמעט בכה. "אתה לא יודע מה הטיפולים האלה עשו לי. אני עדין לא מסוגל לדבר על זה. אני מקווה שיום אחד אצליח."

איתן סיפר שהוא היה בטיפול כמה שנים. הוציא עשרות אלפי שקלים. וכל הזמן אמרו לו: אם אתה לא משתנה זה בגלל שלא רצית מספיק. אחת הטכניקות היא האשמת הקורבן. אתה אשם בזה שלא השתנת. והדבר נמשך שנים. עוד טכניקת שכנוע זה כנראה לא מצאת את המטפל המתאים, והגילדה מעבירה אותך מאחד לשני, גוזרים קופונים. משתמשים בפחד והשנאה העצמית וגורמים למטופל לעשות דברים מזעזעים.

אם זה בהכאה ובהכאבה עצמית כדי לקשר את המשיכה לגברים לדבר אחר. או אכילה של דברים מוזרים וקמעות, כדי לגרש את השדים שבפנים. יש לי חבר שנשלח לצלם תמונות של נשים בבגד-ים על חוף הים, חבר אחר נשלח לעקב אחרי נשים ברחוב, ולדמיין אותן בביתו בעודו לבד, וחברים אחרים נשלחו לשכב עם נשים ולשלם להן עבור זה. אחד אחר נשלח לחפש מישהי שתהיה מוכנה לעשות את זה מתוך עניין.

אבל אולי זה באמת עובד? אדם שעבר טיפולי המרה, ובעצמו מקדם את אחד הארגונים, ומתראיין כל פעם בשם אחר נשאל אם הוא לא נמשך כיום לגברים, אמר: "גם לקום בבוקר זה קשה, אבל עדין עושים את זה."

לצערי יש הומוסקסואלים שבעצמם מעודדים ללכת לטיפולי המרה, למרות שהם יודעים שזה לא עובד, אף אחד מהם לא פגש מישהו שבאמת השתנה. הכל חלומות באוויר. להם זה לא עבד, אז הם מקווים שחלומם יתגשם דרך אחרים חלקם כנים עדין מחפשים דרך להשתנות, חלקם אינם כנים ומחפשים בן זוג.

יאמרו חלק מהרבנים יש חובה הלכתית! אך אין שום איסור להיות הומוסקסואל, אם כבר יש איסור לעבור על משכב זכר, והחיבור אינו אוטומטי. כמו שאין איסור להיות בקשר עם אשה או אפילו עם אשתו כשהיא נדה, האיסורים הינם מאוד ספציפיים.

וחלק מהרבנים, ששמעו עוד יותר סיפורים ממני, אומרים שאסור ללכת לטיפול המרה והוא מסוכן.


אז כתבתי את זה שתדעו קצת יותר. אל תתמכו במשהו שאתם לא מכירים, ואם אתם יודעים על מישהו או משהי שעובר או עבר טיפול כזה, אנא הסתכלו לו בעיניים והבטיחו לו שהוא אדם נפלא לא משנה מהי נטייתו המינית. 
תגובה 1:

תודה :)
ויום מצויין